• ЗА НАС_01
 • околу 1
 • ЗА НАС_02

Што правиме?

Dongguan Linzhou Electronic Technology Co., Ltd. е основана во 2010 година, е иновативна и професионална електронска компанија, компанијата презема решенија за електронски производи за обезбедување, дизајн и развој, договорно производство, продажба и други деловни активности.

Нашиот шеф и технички тим работат повеќе од 20 години во познатата домашна компанија BBK, странската компанија Vetech Tii network, HUBBLE, развиени електронски решенија во многу области, како што се EVD, засилувач, миксер, ТЕЛЕФОН СПЛИТЕР, LED DRIVER, GFCI , IP КОНТРОЛЕР, WIFI, BLUETOOTH итн.

 • 01

  Бизнис филозофија

  Побарувачката на клиентите е насоката на нашата работа, задоволството на клиентите е нашата мисија.

 • 02

  Тимска мисија

  Клучот за работа е да внимаваме во детали, секогаш да го завршуваме она што го започнуваме, успехот е секоја работа да биде добра.

 • 03

  Политика за квалитет

  За да продолжите да напредувате, да продолжите да се подобрувате, за да се обезбедат одговорни производи и услуги за клиентите.

 • 04

  Опсег на бизнис

  Специјализирана за PCBA за дизајн и развој на електронски производи и интегрирана услуга за производство.

Гејмпад PCB-1

Зошто да не изберете нас

 • Повеќе од 20 години искуство

  Нашиот инженерски тим работи повеќе од 20 години во познатата домашна компанија BBK, странската компанија Vetech Tii network, HUBBLE.

 • Бенефиции на вработените и работна средина

  1. Линжу ја подобри околината на трпезаријата како што беше прикажано во 2022 година.
  2. Линжу ја подобри околината на работилницата DIP како што се прикажува на додадениот клима уред во 2022 година.

 • Позната стабилност на синџирот на снабдување

  LZ има свои канали за ресурси и купува суровини повеќе од 15 години кај познати производители како што се брендовите NXP, Microchip, Ti, Onsemi, MCC.

 • Комплетен процес на производство

  Еднослоен дизајн на ПХБ и вешт процес на распоред се лесни за производство и ја задоволуваат безбедноста на САД и ЕУ.

 • Специјализиран за електронско проектно решение.Истражување и развој

  Истражување и развој

  Специјализиран за електронско проектно решение.

 • PCBA интегрирани производствени услуги од инженерство до производство.OEM

  OEM

  PCBA интегрирани производствени услуги од инженерство до производство.

 • Специјализирано склопување на завршна стока.ASSY

  ASSY

  Специјализирано склопување на завршна стока.

 • Основана
  Компанијата

 • Години на
  Искуство

 • Милион
  Средства

 • Број на
  Вработените

Нови Продукти

Нашите вести

 • Фабрички изглед

  Историја на развој на Linzhou Electronics

  Dongguan Linzhou Electronic Technology Co., Ltd. е основана во 2010 година, е иновативна и професионална електронска компанија, компанијата презема решенија за електронски производи за обезбедување, дизајн и развој, договорно производство, продажба и други деловни активности.Нашиот шеф ...

 • Како да научите дизајн на електронско коло-01 (2)

  Како да научите дизајн на електронски кола

  Како да научите дизајн на електронски кола: Совети и трикови за почетници Дизајнот на електронски кола е возбудливо поле кое вклучува создавање на градежни блокови на модерната електроника.Без разлика дали сте заинтересирани да дизајнирате хардвер за компјутери, паметни телефони или други уреди...

 • Како да изберете производител на PCB-01 (2)

  Како да изберете производител на PCB

  Печатените плочки (PCB) се суштински компоненти при производство на електронски уреди.Како основа на електронските кола, ПХБ бараат внимателен дизајн и распоред.Наоѓањето на вистинскиот производител на ПХБ е клучот за успехот.Во оваа статија, ќе истражиме како да изберете...

 • Дизајнот на распоред на ПХБ е важен чекор во креирањето на кој било електронски уред-01 (3)

  Дизајнот на распоредот на ПХБ е важен чекор во креирањето на кој било електронски уред

  Како да дизајнирате распоред на PCB?Дизајнот на распоредот на ПХБ е важен чекор во креирањето на кој било електронски уред.Обезбедува дека електронските компоненти се правилно порамнети и поврзани за да се обезбедат оптимални перформанси на електронската опрема.Дизајнот на распоредот на ПХБ вклучува создавање на круг...

 • index_partner-01 (7)
 • index_partner-01 (3)
 • index_partner-01 (4)
 • linzhouPartner (2)
 • index_partner-01 (8)
 • index_partner-01 (6)
 • index_partner-01 (9)
 • index_partner-01 (1)